The F950J107MAAAQ2 is a solid tantalum electrolytic capacitor.
Parametrics
Diagrams
| Image | Part No | Mfg | Description |  |
Quantity | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
 F950J107MAAAQ2 |
 Nichicon |
 Tantalum Capacitors - Solid SMD 6.3volts 100uF 3.2x1.7 |
 Data Sheet |
Quantity | ||||||||||||
 F950G107KAAAQ2 |
 Nichicon |
 Tantalum Capacitors - Solid SMD |
 Data Sheet |
 Negotiable |
 F950G107KAAAQ3 |
 Tantalum Capacitors - Solid SMD 100uF 4V 10% |
 F950G107KPAAQ2 |
 Negotiable |
 F950G107KQAAQ2 |
 F950G107KSAAQ2 |
 F950G107KSAAQ3 |